Понуди како никогаш досега.

Декември, месец на изненадувања и на насмевки. Мак Аутостар за вас подготви уникатни понуди за да ги споделиме убавите моменти заедно. За сите детали, ве молиме контактирајте го салонот на Mercedes-Benz комерцијални возила.

☎ +389 2 2580 413 или 2 2580 404

👉 Новогодишниот попуст од 10% се однесува за возила на залиха.

V-Class – Луксузот има име.

 • Погон на сите 4 тркала 4Matic
 • Воздушна суспензија AIRMATIC
 • Навигација
 • Греење и ладење на седишта
 • 360 степени камера
 • 2-2-3 седишта
 • Пакет со масичка

Citan – Комбе на годината.

 • Сервисен интервал од 30.000 км
 • Компактни димензии, одлична корисна носивост од 700 кг.
 • Должина на товарен простор 1,8 м.
 • Hill-start Assist
 • Attention Assist
 • Сензор за светла и бришачи
 • MB Audio систем со USB и Bluetooth
 • Пластичен под во товарниот простор

Citan Тоurer

 • Мотор 1.5 cm3 со 95 кс
 • Active Brake Assist
 • Active Lane Keeping Assist
 • Blind Spot Assist
 • Speed Limit Assist
 • Сервисен интервал од 30.000 км
 • 5 седишта
 • Hill-start Assist
 • Attention Assist
 • Сензор за светла и бришачи
 • MBUX систем со екран на допир со USB и Bluetooth, безжичен AppleCar Play и Android Auto
 • Камера за возење наназад

Sprinter 317 long
Рекордер во економичност.

 • Сервисен интервал од 30.000 км
 • Должина на товарен простор од 4,4 до 4,8 m
 • Најекономични мотори со зафатнина од 2.0 cm3 и моќност од 170 КС
 • Систем за стартување без клуч
 • Полуавтоматски клима-уред TEMPMATIC итн.
 • Темпомат и ограничувач на брзина
 • Светла за магла и друга дополнителна опрема

Контакт

 • Ул. Индустриска 2
 • 1000 Скопје
 • Македонија
 • тел: + 389 22 580 000
 • факс: + 389 22 580 401
 • e-mail: office@makautostar.com.mk